Haber

Avukat Soner Ustaoğlu Anısına Antalya’da Tiyatro Günleri Düzenlendi

Muratpaşa Avukat Soner Ustaoğlu anısına Belediye ve Antalya Barosu tarafından düzenlenen Tiyatro Günleri’nin ikincisi sona erdi. Etkinlikte Ankara, İzmir, Bursa, Eskişehir ve Antalya Barolarının tiyatro toplulukları sahne aldı.

Türkan Şoray Kültür Merkezi’nde avukatların sahne aldığı etkinlikte perde, Antalya Barosu’nun ‘Ayak Bacak Fabrikası’ oyunuyla açıldı. Ankara Barosu Tiyatro Topluluğu ‘Katil Kim’ oyunuyla sahne alırken, Bursa Barosu Tiyatro Topluluğu da Avukat Soner Ustaoğlu’nun 2. Tiyatro Günleri’ne ‘Gözlerimizi Kaparız Görevimi Yaparım’ oyunlarıyla, Eskişehir Sui Generis Tiyatrosu ‘Kargalar’ ve İzmir Bar Tiyatrosu’nun ‘Masumlar Çağı’.

Etkinliğin kapanışında Antalya Barosu Yırtık Cübbeli Tiyatro Topluluğu ‘Küçük Adam Sana Neler Oldu’ oyunuyla Türkan Şoray Kültür Merkezi sahnesinde seyirciyle buluştu. İkinci Dünya Savaşı öncesinde yoksulluğun ve işsizliğin arttığı ancak Nazi rejiminin güçlenmeye başladığı Almanya’da geçen oyunu Belediye Başkanı Ümit Uysal meslektaşlarıyla birlikte izledi.

Eylül 2021’de rahatsızlanması sonucu vefat eden avukat Soner Ustaoğlu’nun eşi Ayla Ustaoğlu, “Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. İyi ki varsınız. Soner sizinle gurur duyardı.”

Başkan Uysal ise ‘Barobey’ lakaplı Ustaoğlu’nu anmak için baroların katıldığı bir tiyatro festivalinin doğasına çok uygun olduğunu söyledi. Avukatlık mesleğinin toplumla çok iç içe bir meslek olduğunu belirten Başkan Uysal, avukatlık ile tiyatro birleşince ortaya çok güzel oyunların çıktığını ifade etti. Uysal, “Emeği geçen herkesi kutluyorum. Bize ev sahipliği yapma imkanı verdiğiniz için teşekkür ederiz.” Gecede Antalya Barosu Başkanı Hüseyin Geçilmez, Başkan Uysal’a teşekkür plaketi takdim etti.

Kaynak: ANKA / Kültür Sanat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu