Haber

İstanbul Beylikdüzü’ndeki öğrencilere kitap desteği

İSTANBUL (İGFA) –Lise ve üniversite sınavlarına hazırlanan öğrencilere Kültürsem bünyesindeki hazırlık kurslarıyla destek veren Beylikdüzü Belediyesi, ücretsiz kaynak kitap dağıtarak desteğini artırdı.

Kültürsem ile AYT, TYT ve LGS sınavlarına hazırlanan 560 öğrenciye, alanlarının kaynaklarını içeren kitap setleri teslim edildi. Zübeyde Ana Sosyal Yaşam Merkezi’nde belediye meclis üyeleri ve birim yöneticilerinin katılımıyla gerçekleştirilen dağıtım kapsamında; AYT ve TYT sınavlarına eşit ağırlıkta hazırlanan öğrencilere 19 farklı içerikten oluşan 210 set, dijital ortamda hazırlanan öğrencilere ise 20 farklı içerikten oluşan toplam 150 set dağıtıldı. LGS sınavına hazırlanan 8. sınıf öğrencilerine 8 içerikten oluşan 200 set teslim edildi.

HİZMET ÖĞRENCİLERİN MOTİVASYONUNU ARTIRDI

Çeşitli kaynakların yer aldığı kitap setlerinin kendilerine büyük motivasyon sağladığını belirten öğrenciler, Belediye’nin verdiği hizmetten duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

Kültürsem öğrencilerinden Fazilet Altıntaş, “Yaklaşık 5 aydır Kültürsem’de eğitim alıyorum. Hem hocalarımızın hem de idarecilerimizin sağladığı imkanlardan son derece memnunuz. Tek ihtiyacımız olan test kitaplarıydı. Bunu Belediye Başkanımız Mehmet Murat Çalık sağladı. Kendisine ve belediyemize çok teşekkür ediyoruz” dedi. Kültürsem ile LGS’ye hazırlanan Onurcan Karabakan, “5 aydır Beylikdüzü Belediyesi’nin LGS kursuna geliyorum. Buraya geldiğimden beri okuldaki net değerim arttı. Tek eksiğimiz kaynak kitaptı, o da tamamlandı” diyerek belediyeye teşekkür etti.

haber-bayrakli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu