Haber

Kayseri Akkışla’ya ‘büyük’ ​​yatırım

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Lider Dr. Memduh Büyükkılıç’ın talimatıyla ilçelere yatırım ve hizmet anlamında yatırımlarına devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi, Akkışla ilçesinde süt üreticilerini desteklemek amacıyla Süt İşleme Tesisi kurmayı amaçlayan yatırıma imza attı. Akkışla ilçesinde tarımsal üretimin şehir içinde büyüyen bir potansiyele sahip olması, süt ürünleri üretim bölümünde planlı ve aktif çalışmaların yapılması gerekliliğini ortaya çıkarmıştır.

Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi, üretimi artırmak amacıyla Akkışla ilçesi Yeni Mahalle’de bulunan üretim tesisini, bu bölümdeki klasik olarak üretilen süt ürünlerini Tarım Bakanlığı’nın beslenme mevzuatına uygun olarak üretmek üzere modernize ediyor. sağlıklı ve sağlıklı gıdanın sağlanması ve kontrol altında sürdürülmesini sağlamaktır.

Süt İşleme Tesisi yapımı amacıyla Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Kayseri Valiliği Yatırım İzleme ve Uyum Müdürlüğü (YİKOB), Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ve Akkışla Belediyesi arasında iş birliği protokolü imzalanarak projenin ihalesi yapıldı.

1 milyon TL’si YİKOB tarafından karşılanacak projenin inşaat, bakım, onarım ve makine alımı toplam maliyeti 5 milyon 500 bin TL olacak.

habertaskopru.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu