Haber

Seren Serengil: Kefeni zor buldu

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen 7.7 büyüklüğündeki depremle Türkiye’nin Doğu, Güneydoğu, Akdeniz, İç Anadolu ve Karadeniz bölgeleri sarsıldı.

Seren Serengil’in Hatay’da yaşayan sevgilisi Mustafa Rahman Tohma’nın ailesi depremde enkazdan çıkarıldı. Tohma’nın annesi iç kanama nedeniyle hayatını kaybetti.

Tohma, annesinin cenazesini almak için Hatay’da bulunduğu sırada Seren Serengil yaşananları şu sözlerle paylaştı:

“Açıklanamayan acı”

“Hatay’da taş kalmadı, kurtarılmayı bekleyen binlerce insan var. Enkaz altında saatlerce bekleyip daha fazla dayanamayarak hayatını kaybedenler de var. Bunlardan biri de Tohma’nın melek annesi mayıs. hepsinin mekanı cennet olsun.Üzerine sütun düştü 8 saat kafasını vurdu.Uzun süre bekledi “yeter artık ayağım ağrıyor” dedi ama daha fazla dayanamadı , iç kanamadan uzaklaştı.

Her şey geride kaldı

Babası çok şükür hayatta ama o da güçlükle yürüyor. Yanından bir dakika bile ayrılmadığı 35 yıllık partnerini kaybettiği için hep ağlar. Bu sabah anne toprağa verilecek ve İstanbul’a doğru yola çıkacak. Maalesef cenazesi morgda değil, yüzlercesi gibi dışarıda. Duasını okuyacak hoca yok, mezarını kazacak kürek yok… Geceyi şehrin dışında bir parke dükkanında naylon üzerinde yerde yatarak geçiriyorlar sevgili arkadaşımızla. Sabah annelerini gömüp babalarını alıp buraya gelecekler. Yaşadıkları şehri, topraklarını, anılarını geride bırakarak…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu