Teknoloji

Twitter’ın Mevcut Değeri Şoke Ediyor: Elon Musk Twitter’ın Değerini Her Geçen Gün Düşürmeye Devam Ediyor!

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz yıla damga vuran olaylardan biri de Elon Musk’ın Jack Dorsey’den Twitter’ı satın alması oldu. Twitter’ı satın almasının ardından birbiri ardına farklı skandallar patlak verdi, çalışanlar işten atıldı veya istifa etti. Bir de ‘satın alınan mavi tik’ güncellemesi vardı. Birçok değişimin yaşandığı Twitter’ın değeri Elon Musk sayesinde her geçen gün düşüyor! Musk şirketin bugünkü değerini açıkladı…

Bildiğiniz üzere 51 yaşındaki teknoloji girişimcisi Elon Musk, 25 Nisan 2022 tarihinde Twitter’ı satın aldı.

Jack Dorsey’den 44 milyar dolara satın aldığı şirket değerlerinin artık yerle bir olduğu öğrenildi. New York Times’ta yer alan iddialara göre şirket tarafından çalışanlara yeni bir hisse senedi tazminat programını duyurmak için bir e-posta gönderildi.

E-postaya göre Twitter’ın şu anki değeri tam olarak 20 milyar dolar. Bu, Elon Musk’ın satın aldığı zamandan 24 milyar dolar daha az.

Tüm bu iddiaların yer aldığı haberde değinilen bir diğer konu ise Twitter’ın mali açıdan istikrarsız bir durumda olması ve şirketin parasının bitmesine dört ay kalması.

Mail ile ulaşılan çalışanlar bahis konusunda uyarıldı.

Ama Musk’ın bu konuda elbette bir fikri var. İflas etmemek için şirkette toplu işten çıkarmalar başlatacaktı.

Maliyet düşürmeyi de düşünüyordu. Bu tür radikal değişikliklerin operasyonları düzene sokacağına ve iflası önleyeceğine inanıyordu.

Twitter’ın hızla yeniden şekillendiğini söyleyen Elon Musk, şirketi yeniden bir “ters başlangıç” olarak düşünmek gerektiğini de söyledi.

Musk’ın bahsettiği yeni hisse senedi tazminat programı, Musk’ın şirketi satın almak için kullandığı X Corporation’dan hisse satın alan Twitter çalışanlarını içeriyor. Bu ödüller, 20 milyar dolarlık değerlendirme kapsamında dağıtılacak.

Aynı e-postadakilere göre Musk, Twitter’ın yakın zamanda 250 milyar dolarlık bir değere ulaşabileceğini düşünüyor.

Bu hisse senedi planına dahil olan tek şirket Twitter olmayacak. Musk, SpaceX için bir emsal oluşturmayı düşündüğünden de bahsetmişti.

taskopru-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu