Haber

Avustralyalı Senatör Lidia Thorpe Parlamentoda Cinsel Tacizi Açıkladı

Avustralyalı senatör Lidia Thorpe, parlamentoda bir erkek senatör tarafından cinsel tacize uğradığını gözyaşları içinde anlattı.

Avustralyalı senatör Lidia Thorpe, bir erkek senatör tarafından cinsel saldırıya uğradığını söyledi. Mecliste yaptığı konuşmada yaşadıklarını anlatan Thorpe, erkek senatör tarafından takip edildiğini, uygunsuz bir teklife maruz kaldığını, uygunsuz bir şekilde kendisine dokunulduğunu gözyaşları içinde anlattı. Hükümete seslenen Thorpe, parlamento binasının özellikle kadınlar için daha dindar hale getirilmesi çağrısında bulundu. Konuşması sırasında duygusal anlar yaşayan ve gözyaşlarına hakim olamayan senatör, polise gitmediğini veya yasal süreç başlatma kararı almadığını kaydetti. Söz konusu senatörün kendisini kamera veya kimsenin bulunmadığı merdiven boşluğuna kadar takip ettiğini söyleyen Thorpe, “İktidar sahibi bir adam tarafından cinsel ve uygunsuz bir teklife maruz kaldım” dedi. Senatör Thorpe, “Cinsel saldırının ne olduğuna dair farklı anlayışlar var. Ama takip edildim, uygunsuz bir teklif aldım ve uygunsuz bir şekilde bana dokunuldu” dedi.

“İsim vermedim”

Thorpe’un bu açıklamaları, Liberal Parti Senatörü David Van’ın önceki gün mecliste yaptığı konuşmada kendisine yönelik önceki davranışlarını eleştirmesinin ardından geldi. Thorpe’un ertesi gün yaptığı cinsel saldırı ifadesi ile bu kez gözler Van’a çevrildi. Van bu iddiaları reddederken, Thorpe yaşadıklarını anlattığını sözlerine ekledi ve olayla ilgili herhangi bir isim veya tarih vermedi. – CANBERRA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu