Ekonomi

EYT’lilerin ilk maaşları için yeni tarih belirlendi

AK Parti üyesi Elitaş, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Milletvekillerimizin büyük çoğunluğunun deprem bölgesinde olması nedeniyle siyasi partilerimizin mutabakatı ile TBMM’nin çalışmalarının 28 Şubat 2023 tarihine kadar durdurulmasına karar verilmiştir. Geçmiş olsun Türkiyem”söz konusu.

AK Parti’de yapılan toplantılarda bazı kadroların EYT’nin ertelenmesi için önerilerde bulunurken, bazı kadroların artık geri alınamayacağını ifade ettiği öğrenildi. 28 Şubat’ta açılması planlanan Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nun çalışmalarına önce Türkiye Arkeoloji ve Kültür Varlıkları Vakfı Kanun teklifi, yapılanması ve ardından EYT yönetmeliği görüşülerek başlanması planlanıyor.

İLK MAAŞ NİSAN’DA

EYT normalde şubatta yasalaşıyordu ve vatandaşların ilk maaşlarını martta almaları planlanıyordu. Ancak deprem felaketi nedeniyle Meclis çalışmalarının yumuşamasının ardından gözler EYT üyelerinin maaşlarını ne zaman alacaklarına çevrildi. Konuyla ilgili konuşan AK Parti kurmayları, “Normalde Mart ayında çekilirdi ama deprem nedeniyle süreç kesintiye uğradı”dedi ve “EYT ertelenmeyecek, çıkacaktır orası kesin. Nisan ayı için çözüm düşünülür, Mart’ta ödenmez, Nisan’a kalır. Mart ayında Genel Kurul’a geleceğini düşünüyoruz” dedi.açıklama yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu