Haber

Fahrettin Altun’dan Türkiye’nin ilk insanlı uzay yolculuğuna ilişkin paylaşım

İletişim Lideri Altun, sosyal medya hesabından Türkiye’nin ilk insanlı uzay yolculuğuna ilişkin açıklamalarda bulundu.

Türkiye olarak tarihi bir ana tanıklık ettiklerini belirten Altun, Türkiye’nin 5 kişiyle uzay yolculuğuna ilk adımını attığını kaydetti.

“Bir HAYALİMİZİ DAHA GERÇEKLEŞTİRMENİN GURURUNDAYIZ”

Türk Yüzyılının emek dolu, uzaya uzanan öyküsünü yaşamanın, yıllardır gerçekleşmesi beklenen bir hayali daha gerçekleştirmenin gururunu yaşıyoruz.“Değerlendirme yapan Altun, şöyle devam etti:

“Bu değerli gezi, Uzay Vatan’da yaptığımız ve gelecekte gerçekleştireceğimiz çalışmaların mihenk taşı olacaktır. Bu yolculuk aynı zamanda Türk Yüzyılının uzaya uzanan büyük bir hikâyesinin başlangıcını ve bizi güçlendirecek son derece değerli bir adımı simgelemektedir. Ülkemizin uzaydaki varlığı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki güçlü Türkiye vizyonu, her alanda yüksek başarılara imza atmamız için bize ilham veriyor.Bu görevi üstlenen ülkemizin ilk astronotu Alper Gezeravcı’ya teşekkür ederiz. Sayın Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde bilim ve uzay araştırmaları, sanayi ve teknoloji alanında çok değerli bir görev üstlendik. Uzay Ajansı.”

kozakli-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu